Podzimní ekologická výprava

HURÁ DO LESA

ANEB

NAŠE PODZIMNÍ EKOLOGICKÁ VÝPRAVA

 

V  úterý 22. 10.  2019 děti ze všech šesti  tříd MŠ společně dorazily na výchozí bod výpravy – lesní hřbitov v Malšovicích, odkud se pak jednotlivě vypravily na průzkum lesa. Jako 1. dendrologická školka máme blízký vztah k přírodě. Před vstupem do lesa jsme si připomněli zásady správného chování a pak už naše výprava mohla začít.

 

Jednotlivé skupinky dětí zkoumaly přírodní svět, pozorovaly blízké okolí a vyprávěly si o všem, co zahlédly. Zajímavá byla nejenom příroda, ale i práce lesní techniky při překládání pořezaných kmenů stromů.

K poznávání děti využily všechny své smysly, pobyly na zdravém vzduchu, při dobývání hradiště si ověřily svoje schopnosti a dovednosti. Do školky se děti vracely obdařené hezkými zážitky, bohatší o nové poznání a také s košíky naplněnými přírodními dobrotami a přírodním materiálem.

Věřte nevěřte, děti ze třídy BERUŠEK potkaly v lese i redaktory PARDUBICKÉHO ROZHLASU a s dětmi nahrály krátký rozhovor. Na vlnách rozhlasu si je můžete poslechnout 3. 11. 2019 mezi 10 a 11 hodinou dle informace redaktorů.

Děti se pak ke své návštěvě lesa vraceli i při svých hrách a tvoření v MŠ :o)

 

 

 

 

 

 

 

 

Již se těšíme na další výpravy.